E-Mail: info@lapsh-zh.ch Bildungsdirektion Kanton Zürich-Volksschulamt Plani mësimor kornizë Informatë për prindër Fletëparaqitje për regjistrim në shkollën shqipe MINISTRIA E ARSIMIT SHKENCËS DHE TEKNOLOGJISË SË KOSOVËS Kurrikula e shkollës shqipe të  mësimit plotësues në Diasporë


Qarku / Vendi

Dita

Koha

Klasa

Emri i shkollës

Mësuesi/ja

Bezirk Bülach

Bassersdorf

Pr

17:15-19:00

1-6, 1-2s

Geeren

A. Veliu

Bülach

16:00-17:45

1-3

Böswisli

A. Veliu

Bülach

17:45-19:30

4-6-1-2.s

Böswisli

A. Veliu

Dietlikon

17:15-19:00

 1-6, 1-2s

Dorf

M. Dako

Embrach

Ma

17:00-18:30

1-5, 1-2s

Ebnet

E. Hasi

Kloten 

Ma

17:00-19:00

2KG, 1-6, 1-2s

Spitz Primar

A. Veliu

Opfikon-Glattbrugg

Enj

17:00-18:45

1-4

Lettenwiesen

N. Ulaj

Opfikon-Glattbrugg

Pr

17:15-19:00

5-6-1-2s

Lettenwiesen

N. Ulaj

Rafz

16:15-18:00

1-4

Im Götzen

A. Veliu

Rorbas-Freienstein-Teufen

13:00-15:00

1-6, 1-2s

Zilacher

A. Veliu

Wallisellen

Enj

15:45-17:30

1-6

Bürgli Süd

A. Veliu

Wallisellen

Enj

17:30-19:00

1-2s

Bürgli Süd

A. Veliu

Bezirk Dielsdorf

Buch - Zh

13:30-15:30

1-6

Zihl

D. Haziraj

Niederglatt

Enj

17:15-19:00

2-5

Rietlen

N. Maloku

Oberglatt

Enj

15:15-17:00

4-6

Jungwingert

N. Maloku

Bezirk Dietikon.

Dietikon

15:00-16:30

2KG-1-5

Fondli

S. Krasniqi

Dietikon

16:30-18:00

6-1-2s

Fondli

S. Krasniqi

Urdorf

17:00-18:45

1-4, 6

Im  Embri

N. Maloku

Bezirk Hinwil

Hombrechtikon

Ma

17:00-18:45

1-4, 6

Im  Eich

N. Ulaj

Wetzikon.

16:30-18:30

1-6

Walenbach

N. Ulaj

Bezirk Horgen

Horgen

13:00-14:45

2KG,1-3,5-6,

Rainweg

N. Maloku

Langnau a. Albis

15:15-17:00

2-5,

Im Widmer

N. Maloku

Thalwil

17:00-19:00

2-3, 5-6, 1s

Sonnenberg

N. Maloku

Bezirk Uster

Dübendorf

Ma

17:15-18:45

1-6, 1s

Flugfeld-Stägenbuck

N. Ulaj

Uster

Ma

17:00-18:45

2-4, 6,1s

Talacker

S. Krasniqi

Wangen-Bruttisellen

13:30-15:15

2-3, 6, 3s

Steiacker A+B

M. Dako

Stadt Winterthur

Winterthur-Wülflingen 

13:00-14:45

1-3, 5,2-3s

Talhof

E.. Hasi

Winterthur-Töss

15:15-17:00

2-6-1-2s

Schule Gutenberg/Zelgli

E.. Hasi

Winterthur-Mattenbach

Enj

16:30-18:15

1-6-1-2s

Mattenbach Primar

E.. Hasi

Sennhof

17:30-19:15

3-5-1-2s

Sennhof

E.. Hasi

Stadt Zürich  -  Schulkreis Zürich-Glattal

Glattal

Ma

17:00-18:45

1-2,4-6, 2s

Kolbenacker

N. Maloku

Schulkreis Zürich-Letzi

Triemli

17:00-19:00

1-3, 2s

Triemli   

S. Krasniqi

Schulkreis Zürich-Limmattal

Limmattal

14:40-16:15

4-6

Limmat C

N. Maloku

Limmattal

Ma

13:45-15:25

1-2

Aemtler A

N. Maloku

Limmattal

Ma

13:45-15:25

1-3

Zurlinden

N. Ulaj

Limmattal

Ma

13:45-15:25

1-3

Sihlfeld

R. Shabani

Limmattal

Enj

13:45-15:25

2-3

Kornhaus

N. Ulaj

Limmattal

Pr

14:40-16:20

4-6

Aemtler A

N. Maloku

Limmattal

Pr

14:40-16:20

4-6

Sihlfeld

E. Hasi

Schulkreis Zürich-Schwamendingen

Zh-Schwamendingen

13:30-15:15

1-6-1-2s

Herzogenmühle

N. Ulaj

Schulkreis Zürich-Waidber