E-Mail: info@lapsh-zh.ch Bildungsdirektion Kanton Zürich-Volksschulamt Plani mësimor kornizë Informatë për prindër Fletëparaqitje për regjistrim në shkollën shqipe MINISTRIA E ARSIMIT SHKENCËS DHE TEKNOLOGJISË SË KOSOVËS Kurrikula e shkollës shqipe të  mësimit plotësues në Diasporë


Qarku / Vendi

Dita

Koha

Klasa

Emri i shkollës

Mësuesi/ja

Bezirk Bülach

Bassersdorf

Pr

17:15-19:00

1-6, 1s

Geeren

A. Veliu

Bülach

16:00-17:45

1-5

Böswisli

A. Veliu

Bülach

17:45-19:25

1-6-1-2.s

Böswisli

A. Veliu

Embrach

Ma

17:00-18:30

1-6, 1-2s

Ebnet

E.. Hasi

Kloten 

Ma

17:00-19:00

 2-6, 1s

Spitz Primar

A. Veliu

Opfikon-Glattbrugg

Enj

17:00-19:00

1-4

Lettenwiesen

N. Ulaj

Opfikon-Glattbrugg

Pr

17:15-19:00

5-6-1-2s

Lettenwiesen

N. Ulaj

Rafz

16:15-18:00

3-5

Im  Götzen

A. Veliu

Rorbas-Freienstein-Teufen

13:00-15:00

1-6, 1s

Freinstein

A. Veliu

Wallisellen

Enj

15:45-17:30

1-6, 1s

Alpenstresse

A. Veliu

Wallisellen

Enj

17:30-19:00

1-2s

Alpenstresse

A. Veliu

Bezirk Dielsdorf

Buch - Zh

13:30-15:30

2-6

Zihl

D. Haziraj

Niederglatt

Enj

17:15-19:00

1-6, 2s

Rietlen

N. Maloku

Oberglatt

Enj

15:15-17:00

1-6

Jungwingert

N. Maloku

Bezirk Dietikon.

Dietikon

15:00-16:30

2-5. 2s

Fondli

S. Krasniqi

Urdorf

Pr

17:00-18:45

2-6

Im  Embri

S. Krasniqi

Bezirk Meilen & Hinwil

Hombrechtikon

Ma

17:00-19:00

1-6, 1-2s

Im  Eich

N. Ulaj

Wetzikon.

17:00-19:00

1-6, 1-2s

Walenbach

N. Ulaj

Bezirk Horgen

Horgen

13:00-14:45

1-5, 2s,

Berghalden

N. Maloku

Langnau a. Albis

15:15-17:00

3-6,

Im Widmer

N. Maloku

Thalwil

17:15-19:00

 1-6, 2s

Sonnenberg

N. Maloku

Bezirk Uster

Dübendorf

Ma

17:15-18:45

2-6, 1-2s

Flugfeld-Stägenbuck

N. Ulaj

Bezirk Pfäffikon ZH

Effretikon

13:30-15:15

KG, 1-6

Schlimperg A

M. Balaj

Stadt Winterthur

Winterthur-Wülflingen 

13:00-14:40

1-6, 1-2s

Talhof

E.. Hasi

Winterthur-Töss

15:15-17:00

1-6-1-2s

Schule Gutenberg/Zelgli

E.. Hasi

Winterthur-Mattenbach

Enj

16:30-18:15

1-6-1s

Schönengrund

E.. Hasi

Sennhof

17:30-19:15

3-5-2s

Sennhof

E.. Hasi

Stadt Zürich  -  Schulkreis Zürich-Glattal

Glattal

Ma

17:00-18:45

4-2,1-2s

Kolbenacker

D. Haziraj

Schulkreis Zürich-Letzi

Triemli

Enj

17:00-18:45

3-6, 1s

Triemli   

S. Krasniqi

Schulkreis Zürich-Limmattal

Limmattal

14:30-16:15

4-6

Limmat A

N. Maloku

Limmattal

Ma

13:45-15:25

1-2

Aemtler A

N. Maloku

Limmattal

Ma

13:45-15:25

1-3

Sihlfeld

R. Shabani

Limmattal

Ma

13:45-15:20

1-3

Hardau

N. Ulaj

Limmattal

Pr

14:40-16:20

4-6

Aemtler A

N. Maloku

Limmattal

Pr

14:40-16:20

4-6

Sihlfeld

E. Hasi

Schulkreis Zürich-Schwamendingen

Zh-Schwamendingen

13:30-15:15

1-6-1-2s

Herzogenmühle

N. Ulaj